Методики раннього розвитку дитини

Саме всебічний розвиток повинен бути метою батьків. При цьому вони повинні чітко уявляти собі мету розвитку дитини: це повинна бути саме допомога в розвитку та цікаві спільні заняття.

Кожна методика чудова по своєму, і, напевно, тільки батьки можуть визначити і вибрати найбільш відповідну для свого малюка. Проте для батьків вивчити і строго дотримуватись якоїсь певної методики – справа нереальна.

Реально вибрати з методики головні, основоположні принципи та корисні і водночас цікаві для дитини завдання. У  більшості дитячих розвиваючих центрів працюють, користуючись не однією методикою, а  розробляють свою програму, вибираючи  з різних методик раннього розвитку найкраще.

Дитячий центр “Радість” працює за своєю програмою, яка основана на індивідуальному підході до кожної дитини. Наші педагоги-психологи, користуючись різними методиками, спостерігаючи за нашими дітками, підбирають на заняття такі завдання, які  і цікаві, і  ефективні,  і корисні для дітей.

Дітям, звісно, все-одно яка методика при цьому використовувалась, головне щоб було цікаво. Але батькам важливо розуміти те, що дитина, наприклад,  не просто дивиться картинки з малюнками – це є навчання  за методикою Домана.

Такий перегляд  стимулює розвиток різних відділів головного мозку, завдяки чому у дитини формується фотографічна пам’ять, дитина розвивається набагато швидше однолітків, і відкриває для себе світ енциклопедичних знань. А улюблені заняття малюків такі, як пересипання крупи, переливання води, просіювання суміші з крупи через друшляк, витирання води губкою, складання серветок, пересипання крупи ложкою, виловлювання кульок – це елементи методики Марії Монтессорі.

Такі ігри  розвивають дрібну моторику рук і зорово-моторну координацію, удосконалюють координацію і точність рухів, розвивають сенсорні здібності.