Логопедична група

Home / Логопедична група

Логопедичні заняття для дітей від 3 до 7 років “Говоримо правильно”

Як навчити дитину правильно говорити і чітко вимовляти слова? Необхідно, щоб від самого народження малюк чув грамотну мову. З двох до семи років дуже важливо розвивати у дитини фонематичний слух. Це принесе велику користь вже в шкільному віці: діти з добре розвиненим слухом допускають значно менше помилок на письмі та при читанні, ніж їх однолітки.

Розвиток мовлення – актуальне завдання навчання в нашому дитячому центрі . Різноманітна, багата доповненнями, описами і синонімами мова у дітей віку від 3 до 7 років – явище надзвичайно рідкісне. Розвиток мовлення у діток цього віку має головне значення, оскільки в цей час дитина найбільш сприйнятлива до її осягнення.

Готовність або неготовність дитини до початку шкільного навчання визначається рівнем його мовного розвитку: саме за допомогою мови їй  належить засвоювати всю систему знань.

Проста закономірність: чим краще розвинене у дитини до школи усне мовлення, тим легше їй оволодіти читанням і письмом.

На жаль, з багатьох причин, в перший клас з кожним роком приходить все більше дітей, що мають дефекти у вимові звуків, малий запас слів, дітей, які не можуть побудувати нескладні розповіді.

Які завдання вирішує педагог-логопед на заняттях «Говоримо правильно» у дитячому центрі «Радість»?

Правильність вимови.

До початку навчання грамоті дитина повинна навчитися правильно і чітко вимовляти всі звуки. Неприпустимо наявність в його мові повних звукових замін (ХОСЮ  замість ХОЧУ, ПЛИВІТ замість ПРИВІТ). Такого роду дефекти у вимові звуків зазвичай відображаються на письмі.

Наявність фонематичного слуху.

Для його оцінки запропонуйте дитині записати кілька слів – не буквами, а кружечками. Скільки звуків у слові – стільки і кружечків. Наприклад, слово «ніс» треба зобразити трьома кружечками, слово «мама» – чотирма.

Уміння розрізняти звуки.

Чітке розрізнення на слух всіх звуків мови є однією з необхідних передумов оволодіння грамотою.

Дослідження слухової диференціації звуків проводиться за спеціально підібраним картинками.

Збільшення словникового запасу.

У дитини старшого дошкільного віку словниковий запас повинен становити не менше 2000 слів (у деяких дітей він перевищує 5000 слів).

У ньому мають бути представлені основні частини мови: іменники, дієслова, прикметники, числівники, займенники, прислівники, прийменники.

Для його дослідження застосовується ряд спеціальних прийомів, які дозволяють з’ясувати наявність або відсутність в «словнику» дитини певних слів.

Сформованість граматичних систем.

Це, по суті, з’ясування питання, опанував чи дитина існуючими в мові закономірностями словозміни і словотворення. Граматичної системою словозміни дитина з нормально розвивається промовою зазвичай оволодіває до чотирьох років, а системою словотворення – до семи.

Ці терміни досить умовні. Іноді навіть семирічний малюк каже: «доїхав метром», «під пальто – светр», ложить олівець »,«бежі швидше ». (Якщо батьки самі говорять правильно, такого практично не буває).

Важливо також уміння активно користуватися наявними словами, будувати з них речення і зв’язні висловлювання, оскільки лише за цієї умови можна досить ясно висловлювати свої думки. А для правильної побудови речень необхідно вміння граматично правильно узгоджувати слова між собою.

Оволодіння зв’язним мовленням.

Під зв’язним мовленням прийнято розуміти такі розгорнуті речення, які дозволяють чітко і послідовно викладати свої думки.

Діти дуже мало часу проводять в оточенні дорослих через їх зайнятість (найчастіше біля телевізора, за комп’ютером, або з іграшками), рідко чують казки, а планові заняття для розвитку мовлення дошкільнят – зовсім рідкість.

Тому не пропустіть унікальну можливість записати Вашу дитину на заняття «Говоримо правильно».

Записатися на заняття