Арт-терапія

Home / Арт-терапія

Це – надзвичайно унікальний курс!  Він водночас цікавий, бажаний і дуже корисний для дітей.

Чим він цікавий дітям?  Тим що, він включає в себе три складові, які дуже люблять діти: пісок, казку і творчість!

Структура заняття в арт-пісочниці включає в себе:

 • Твір і  розігрування  казкових  сюжетів, в результаті  яких  дитина  навчиться  вільно  висловлювати думки, емоції, і  відстоювати  свої  позиції.
 • Ігри з  піском, які  позитивно  впливають  на  емоційне  самопочуття  дітей  і є  прекрасним засобом  для  розвитку дитини.
 • Арт-завдання, які за допомогою  фарб,  пластиліну  та інших матеріалів допоможуть  гармонізувати  внутрішній  світ  дитини, дозволять їй  залишатися  самою  собою  і  розвине  глибинну впевненість  в  власних  силах.

Ігри з піском  спільна діяльність дітей за великим загальним пісочним столом.  Це дозволяє дітям побачити роботи один одного і висловити свої коментарі. Саме на арт-пісочниці ми заохочуємо дітей до свободи вираження власних думок.

Приємний на дотик пісок, різноманіття допоміжних матеріалів, різні види діяльності та цікаві теми занять створюють творчу атмосферу. Гра з піском дуже добре впливає  на  емоційне  самопочуття  дитини.

Арт-завдання  діти виконують за звичайним столом, вони виготовляють тематичні поробки.  На занятті Арт-пісочниця дитині надається великий вибір матеріалу, з чого вона може зробити свою творчу роботу.  Дітям на підносах пропонуються різноманітні фарби і пензлики, ватяні палички і блискітки, мотузочки і обрізки золотистої фольги і т.д.

Звичайно, педагог дає напрямок роботи, наприклад, в піску перед цим ми малювали овечку і зараз за столом, у нас теж з’являться овечки, але у кожного своя – у когось тіло овечки викладено шматочками вати, а у кого-то шматочками серветок.  Хмарка над овечкою може бути намальована пальчиком, а може бути і пензликом або взагалі заповнена краплинка за допомогою ватної палички.  У результаті подібної роботи дитина творить і з гордістю дивиться на свій неповторний «виріб».  Не порушується і принцип «творення» – дитина із заняття додому принесе дійсно цікаву «саморобку», яка відрізняється індивідуальністю і оригінальністю.  Це розвиває в дитини самостійність, творче мислення, креативність.

Чим корисний курс Арт-пісочниця?

Основні цілі та завдання курсу:

 • Розвиток  уяви,  образного  мислення, стійкості  уваги
 • Розвиток  самостійності
 • Формування  уміння  працювати  з  папером, ножицями, фарбами, клеєм, пластичними  матеріалами
 • Розвиток  навичок  спілкування
 • Зняття  внутрішньої  напруги
 • Формування  правильної  самооцінки
 • Розвиток  дрібної  моторики
 • Розвиток  пізнавальних  здібностей

Тривалість  заняття:  50 хвилин

Групи формуються за  віком:  2-4 роки, 4-6 років і 6-8 років

Максимальна кількість дітей у  групі:  6 осіб.